Archive for the ‘Požární sport’ Category

V neděli 24. 9. 2017 se ve Výčapech konala poslední soutěž mladých hasičů v požárním útoku.
Naše družstvo skončilo „až“ na 6. místě časem 14:71s.
V celkovém umístění Okresní ligy mladých hasičů naše družstvo ve starší kategorii zvítězilo!!!!!!!!!!
V průběhu celé soutěže nasbíralo 139 bodů, o druhé místo svedli právě ve Výčapech velký boj domácí hasiči a hasiči z Kojetic. Nakonec se radovalo domácí družstvo, které doma zvítězilo a patří jim tedy celkové 2.místo. 3.místo patří družstvu Kojetic.

vítěz OLHS 2017

vítěz OLHS 2017

V letošním roce soutěžila v požárním útoku naše dvě mládežnická družstva ve starší kategoii Okresní ligy mladých hasičů (OLMH).
Okresní liga mladých hasičů se skládá ze 14 soutěží, naše družstva pod vedením Libora Kafky a Jirky Bartíka se zúčastnila všech soutěží. Družstvo „A“, které je věkem starší než družstvo „B“ se v konečné tabulce umístilo na pěkném 4.místě se ziskem 83 bodů. Soutěže v Hrotovicích a ve Výčapech se jim podařilo vyhrát, v Kojeticích byli na 3. místě, ale nejčastěji naše družstvo skončilo na 4.místě a to hned pětkrát.
Družstvu „B“ se první rok ve starší kategorii moc nevydařil, v konečné tabulce obsadilo toto družstvo až 15.místo se ziskem 29 bodů, ale to nevadí – přes zimu potrénují a příští rok bude určitě výsledkově lepší.

V letošním ročníku soutěže v požárním útoku – Okresní ligy hasičského sportu (OLHS) jsme měli zastoupení jak v kategorii mužů, tak i v kategorii žen.
Bohužel letos se našim družstvům vůbec nedařilo.
Muži v konečném pořadí obsadili až 12. místo se ziskem 67 bodů. Nejlepší umístění dosáhlo naše družstvo v Petrovicích, 3. místo za čas 26,07sekund a bylo to na nástřikové terče. 5. místo jim patřilo ve Vladislavy, kde byly opět nástřikové terče. Jinak umístění do první desítky bylo ještě v Budišově a v Radoníně, shodně 8.místo.
Soutěžní družstvo mužů mělo v letošním roce problém se vůbec scházet v plném počtu. Pracovní povinnosti obou proudařů Petra Karbovníka a Marka Pokorného mají samozřejmě přednost před soutěží.Na soutěžích,kde chybí jeden z nich si musí naše družstvo proudaře půjčit.
Družstvo žen v letošním ročníku OLHS v konečném pořadí obsadilo 9.místo za zisk 27 bodů. Nejlepší umístění dosáhly naše ženy v Budišově, kde skončily na 2. místě. 5.místo obsadily
v Kněžicích a v Kamenné.
Také družstvo žen má problém s počtem závodnic. V družstvu je pouze věkem pět žen: Lucie Fraňková – béčka , Kateřina Mičková – koš, Petra Hobzová – savice , Sabina Maštalířová – rozdělovač a Vendula Líbalová – strojník. Chybí proudařky. Vedoucí žen M.Pokorný a V.Melkus proto oslovili Elišku Trojanovou, aby s nimi chodila soutěžit. Eliška je věkem sice ještě „mladý hasič“, ale svoji rychlostí na pravém proudu může v klidu prohánět o několik let starší závodnice. Druhou proudařku si na jednotlivých soutěžích musí naše družstvo bohužel půjčovat. Nezbývá než věřit, že se Nikole Klárové brzy zahojí operované koleno a bude s Eliškou tvořit v příštím roce vyrovnanou dvojici proudařek a konečně se dostaví i výsledky.

Události
  • Žádné události
Duben 2019
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Online

běží na WassUp

?>