2024

Sbor dobrovolných hasičů Stařeč Vás srdečně zve na 23. ročník oblíbeného rockového festivalu.

Vystupující:
Puls, Matador, Paprsky, Bambus, Merkur, Morava
Host: 3 tenoři alias 4 magoři
Předkapela: Jezerel

Místo: Sokolské hřiště Stařeč
Vstupné: předprodej 300Kč, na místě 400Kč

Předprodej  zahájen, lístky je možné zakoupit na těchto místech: 

  • Stařeč: Voslovna, Stařečský hostinec
  • Třebíč: Velkoobchod BAUER Borovina
    Večerka BAUER Karlovo náměstí
    Rocková klubovna Woodstock
  • Trnava: Potraviny Flop

2022

2020

Vážení příznivci rockového festivalu,

vzhledem k panující situaci, jsme nuceni letošní 21. ročník festivalu Setkání rockových kapel Třebíčska ve Starči zrušit. Je nám to velice líto, nicméně zdraví je přednější a nastalá situace si toto opatření žádá. Budeme doufat, že se s Vámi uvidíme v příštím roce 2021 na známém místě a v dobré náladě.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám všem hodně zdraví a pohody!

SDH Stařeč

Protože se množí dotazy na konání dalšího, 21 ročníku, chci všem tazatelům / tazatelkám oznámit, že další ročník se konat bude.
Předběžný termín setkání je 20.6.2020

2019

2018

2017

Fotky ze soboty od Rudolfa Jedličky tady nebo tady

Fotky od „Hostinec a ubytování na koupališti Stařeč“ tady

ROCKOVÉ SETKÁNÍ STAŘEČ 2017

Třetí sobotu v červnu se bude ve Starči konat již 18. ročník setkání rockových hudebních skupin minulého století „STAŘEČ 2017“. Na sokolském hřišti se sejdou „legendy třebíčské hudební scény“, opět vystoupí hudební skupiny a stálice tohoto setkání – Puls, Matador, Watt 80, Merkur, Paprsky a Pekelníci. Právě na ně již řadu let chodí pravidelně návštěvníci všech věkových kategorii, kde si společně zatancují, popovídají a ti starší zavzpomínají na „krásná léta minulá“

Příprava této akce je časově náročná, začíná se již na začátku roku, návrh plakátů, potisk triček, obcházení sponzorů. Ano sponzoři si zaslouží velké poděkování,bez nich by tato akce nikdy neměla takové rozměry. Jim patří velký dík za pomoc ať už finanční nebo materiální.

17.června 2017 v 16:00 hod moderátor večera Jiří Kalina pozve na podium předkapelu – hudební skupinu z Jaroměřic, která se jmenuje Syntéza.

Po této skupině se již na podium postupně představí již zmiňované hudební skupiny, které i letos určitě zahrají své nejznámnější písničky.Kdo chodí na setkání pravidelně, tak ví, že každá skupina hraje dvakrát za večer, letos ale budou hrát Paprsky jen jednou. Tato skupina letos slaví 50 let od svého založení a proto na svoji oslavu bude jejich vystoupení asi hodinnové..

Stařečský hasičský sbor, který akci pořádá, každý rok pozve nějakého známého hosta a letos je opravdu se na co těšit. Jako host vystoupí hudební skupina CARMEN. Loni tato skupina oslavila 30 let svého účinkování jedinečným koncertem na zimním stadiónu v Třebíči.

Carmen při svém vystoupení ve Starči 2017, s oběma zpěváky Vlastem Zahrádkou i Petrem Bendem zahraje své největší hity, jako například: Smrt krásných srnců, Na kafe, A co já?, Ukaž se mi!, Zajímáš mě, Cesty, Když ti ostříhaj tvý vlásky, Pláču, Koně, Ranní káva, Klaun, Robin Hood Hollywood a další. Carmen také ve svém 1,5hodinovém vystoupení představí ve Starči i novinkové CD, DVD a 24 stránkovou fotopublikaci z historie a oslavy 30 – tého výročí skupiny. Tento komplet, který obsahuje 19 skladeb, 24 videí a fotopublikaci v limitované edici si budouu moci fanoušci této skupiny i na akci zakoupit za 349,- Kč! Jejich vystoupení bude provázet i jedinečná světelná a hudební show! Stařeč byla pro Carmen roky velkou štací a kapela zde pravidelně vystupovala, naposled v červenci 2001. Takže to pro kapelu i všechny příznivce bude velký návrat! „Moc se do Starče na všechny těšíme, díky tomuto večeru se nyní pravidelně s kapelou scházíme na zkouškách a při přípravě vystoupení..je to krásná nostalgie“..uvádí Carmen.

Pořadatelé slibují, že opět udělají vše proto,aby se všem návštěvníkům na setkání líbilo. Opět máme zajištěné velké stany, kdyby náhodou počasí nepřálo,protože toto setkání se koná za každého počasí.

2016

starec-2016-1starec-2016-2

2015

Fotky se sponzory

[Best_Wordpress_Gallery id=“27″ gal_title=“Sponzori Starec 2015″]

Třetí sobota v červnu patří již několik let nazpátek tradičnímu setkání hudebních skupin minulého století – STAŘEČ 2015. Letos se toto setkání konalo již po šestnácté.

20.června se opět na Sokolském hřišti sešly„legendy třebíčské hudební scény“ , opět vystoupily hudební skupiny a stálice tohoto setkání Puls, Matador, Watt 80, Merkur, Paprsky a Pekelníci. Právě na tyto skupiny již řadu let chodí pravidelně okolo 2000 návštěvníků. Pořadatelé – místní hasiči si před časem dali za cíl přivést každý druhý rok nějakou novou skupinu, která hrála v době našich „legend“. A tak se podařilo přilákat do Starče brněnskou skupinu Arcus, později pod názven Old Arcus, která zde po tři roky vystupovala. Letos hasiči opět rozhodili sítě po brněnském okrese a byli úspěšní. Pohodová rocková kapela Babylon vznikla v druhé polovině 70 let a hrála v okolí Hrušovan u Brna. Jedním ze zakládajících členů je zpěvák Jarek Růžek, který už ve Starči vystupoval po dva roky s hudební skupinou Arcus. A že se výběr skupiny povedl ocenili i přítomní návštěvníci.

Tyto uvedené hudební skupiny se od 16:45 hod v pravidelných intervalech postupně vystřídaly na podium, kde se snažily předvést jen to nejlepší muzikanské umění.

Kolem 22:00 hod vystoupil na podium speciální host večera – třebíčská hudební skupina PÁTEK 13, která začala hrát v roce 1990 a to ve složení: Zahrádka Vlasta – zpěv, Veškrna Ivo a Novák Dušan – kytary, Řidký Ivo – klapky, Bazala Miloš – bicí, Piálek Milan – basa.

Pořadatelé byli velice rádi, že hudební skupina PÁTEK 13 vyslyšela jejich pozvání a v zakládající sestavě přijela zahrát na letošní rockové setkání. A že se výběr hosta povedl bylo vidět v davu návštěvníků od prvních tónů této skupiny. Vlasta Zahrádka opět předvedl, proč je na třebíčském okrese tak oblíbený, jeho pěvecký výkon byl úžasný. Pozadu nezústali ani jeho kolegové ze skupiny, i oni předvedli, že ze svého muzikanského umění nic nezapomněli.

Na tomto hudebním setkání vystoupila i předkapela, třebíčská skupina THE BUSH.

Příprava této akce je časově náročná, začíná se již na začátku roku, návrh plakátů, potisk triček, obcházení sponzorů. Ano sponzoři si zaslouží velké poděkování,bez nich by tato akce nikdy neměla takové rozměry. Jim patří velký dík za pomoc ať už finanční nebo materiální.

Letos bylo chladné počasí, které se projevilo i na návštěvnosti. Nebylo tolik lidí, na které jsme byli z minulých let zvyklí, ale poděkování patří všem, kteří nakonec na tuto akci přišli a podpořili náš sbor.

Vážení spoluobčané velké poděkování patří i Vám všem,za to, že tolerujete hluk po celou sobotní noc. Děkujeme Vám.

Za výbor SDH Zdena Perničková

————————————————————————————————–

Pár fotek z akce

Za fotky děkujeme panu Miroslavu Dvořáčkovi

[Best_Wordpress_Gallery id=“9″ gal_title=“Stařeč 2015″]

Setkání rockových kapel 2015
starec_2015_letak_1
starec_2015_letak_2